Pradžia | Naujienos | Plungės Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) užbaigė trečius mokslo metus

Plungės Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) užbaigė trečius mokslo metus

Teksto dydis: Decrease font Enlarge font
Plungės Trečiojo amžiaus universiteto studentai talkoje prie Oginskio rūmų. Plungės Trečiojo amžiaus universiteto studentai talkoje prie Oginskio rūmų.

Vyresnio amžiaus žmonėms trūksta bendravimo, jo gauna ateidami į Plungės Trečiojo amžiaus universitetą (TAU). Čia senjorai gilina žinias, šoka, dainuoja, sportuoja, bet labiausiai mėgsta keliauti. Nors TAU gyvuoja vos trečius metus, bet jau tapo gražia tradicija – mokslo metus užbaigti pažintinėmis kelionėmis.

 

 Šiemet Sveikos gyvensenos fakulteto studentai vyko į Druskininkus, ten susitiko su Druskininkų Trečiojo amžiaus universiteto rektoriumi Jonu Valskiu, kuris pristatė Druskininkų TAU veiklą, supažindino su Druskininkų lankomiausiomis vietomis: Druskininkų Snow arena, sanatorijomis, mineraliniais šaltiniais ir kt.

Pasaulio pažinimo fakulteto studentai leidosi į dviejų dienų kelionę  po Dzūkiją, kur aplankė Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, Merkinės ir Punios piliakalnius, Česukų piramidę, Grūto parką, nuostabiąsias Liškiavos ir Pivašiūnų bažnyčias.

Na, o Kultūros fakulteto studentai panoro aplankyti unikaliausią vietą Lietuvoje-Kuršių Neriją. Didžiausią įspūdį paliko parabolinės Juodkrantės kopos –Raganų kalnas, mūsų nagingų liaudies meistrų imtas kurti nuo 1979 m. ir dabar turintis apie 80 ąžuolo skulptūrų su kalvių darbo pagražinimais. Tai nuostabi talentingų žmonių dovana Juodkrantei, džiuginanti ir mus, turistus. Žavėjomės pamariais, žvejų sodybomis, aplankėme Tomo Mano namelį, legendines kopas, bažnyčias, fotografavomės prie V.Kernagio paminklo.

 Trečiojo amžiaus universiteto studentai lanko ne tik Lietuvos etnografines vietoves, bet keliauja ir po kaimynines šalis. Baltarusijoje aplankė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilis, kurios yra naujai atstatytos, o dvi yra net įtrauktos į Junesko pasaulio paveldo sąrašus. Studentai žavėjosi Baltarusijos gamta, idealiai palaikoma švara ir tvarka. Lenkijoje lankėsi Gdansko, Sopoto miestuose, įžymiausiose bažnyčiose bei vienuolynuose, pamatė didžiausią Europoje gotikinę Marenburgo pilį bei Žalgirio mūšio vietą. Dalis studentų pabuvojo Italijoje, Paryžiuje, o rugsėjo mėnesį ruošiasi vykti į Ispaniją.

Taigi, mes senjorai esame ne tik aktyvūs paskaitų klausytojai,  bet  neliekame abejingi ir visuomeninėms akcijoms. Šį pavasarį  dalyvavome  talkoje „Darom“, kur grėbėm dar iš rudens likusius lapus parke bei ravėjome takus, esančius tarp centrinių rūmų ir arklidžių. Be to, jau antrus metus esame miesto šventės eisenos dalyviai.

 Šiemet 2-iejų metų baigimo diplomus gavo Pasaulio pažinimo fakulteto studentai, o kiti du: Sveikos gyvensenos ir Kultūros fakultetai tęs studijas ir kitais metais.  Plungės trečiojo amžiaus universitetas auga, todėl   2015-2016 m. m. veiks jau  keturi fakultetai, tai: Sveikos gyvensenos, Kultūros, Pasaulio pažinimo bei naujas  - Namų ūkio kultūros fakultetas.  Paskaitos žinių trokštantiems ir bendrauti norintiems garbaus amžiaus studentams dažniausiai rengiamos dieną, apie 14-15val., kai lauke dar šviesu ir saugu grįžti namo. Taigi, norinčius turiningai gyventi, pagilinti žinias arba pasidalinti patirtimi, kviečia Plungės Trečiojo amžiaus universiteto taryba įsilieti į mūsų gretas nuo rugpjūčio 24 d. Plungės TAU įsikūręs prie Plungės suaugusiųjų švietimo centro, adresu V. Mačernio g. 29 .

  • Siųsk draugui el. paštu Siųsk draugui el. paštu
  • Versija spausdinimui Versija spausdinimui
  • Grynasis tekstas Grynasis tekstas

Pamokų laikas

Jaunimo mokyklos skyriaus klasių

PAMOKA PRASIDEDA BAIGIASI
1 8:00 8:45
2 08:55 09:40
3 09:50 10:35
4 10:45 11:30
5 11:40 12:25
pietų pertrauka 12:25 12:45
6 12:45 13:30
7 13:40 14:25

Jaunimo klasių tvarkaraščiai

Gimnazinių klasių

PAMOKA PRASIDEDA BAIGIASI
1 16:10 16:55
2 17:00 17:45
3 17:50 18:35
4 18:40 19:25
5 19:30 20:15
6 20:20 21:05

Gimnazinių klasių tvarkaraščiai: kasdieninių / neakivaizdinių

Facebook