Pradžia | Naujienos | Mokslo metai įsibėgėja

Mokslo metai įsibėgėja

Teksto dydis: Decrease font Enlarge font

Plungės TAU po iškilmingo mokslo metų atidarymo, į kurį atvyko, pagerbdami senjorus studentus, daug garbingų svečių, su entuziazmu kibo į studijas. Ypač aktyvūs kultūros fakulteto studentai, kurie net savo atostogų metu daugelyje renginių, vykusių Oginskio rūmuose, bibliotekoje, sudarydavo didesnę auditorijos dalį.

Seimo nario Jurgio Razmos dėka, mūsų fakultetas gavo kvietimus į Mokytojo dienos proga dovanotą spektaklį, o spalio mėnesio užsiėmimo lektorė buvo mums Nepriklausomybės akto signatarė, nusipelniusi aktorė Nijolė Oželytė.

Mus, kultūros fakultetą, N.Oželytė pirmiausia domino kaip aktorė, žinanti visą Lietuvos kino istoriją ir  mūsų vietą kino pasaulyje. Paruošėme  aktorei siurprizą- parengėme jos suvaidintų vaidmenų kine vaizdinę medžiagą. Iš viso aktorė  kūrė vaidmenis daugiau kaip 20 Lietuvos ir kitų valstybių filmų, o 1984m. jai buvo  suteiktas nusipelniusios aktorės vardas. Visi su malonumu prisiminė  jos sukurtus įsimintinus Kamilės (filme „Arkliavagio duktė“), Rožytės („Čia mūsų namai“) vaidmenis.

Mus domino aktorės posūkis į politiką- dalyvavimas Sąjūdžio , Seimo darbe, jos politinės pažiūros. N. Oželytė kaip  visuomet buvo atvira ir kritiška ; nevyniodama žodžių į vatą, atvirai svarstė, kas kaltas, kad šiandien dažnai mums  kyla klausimas, ar tokios Lietuvos tikėjomės ir kokie mūsų tolimesni keliai .

Malonu, kad aktorė  sutiko aplankyti  ir „Saulės „ gimnazijos  gimnazistus, ir Rietavo TAU studentus.

Baigianti etnokultūros metams, lapkričio  mėn. užsiėmimas vyko Bukantėje. Pirmiausia- pažintis su atsinaujinusia Žemaitė tėviške, kuri Plungės dailės muziejaus vadovų dėka (ji perimta iš Telšių „Alkos“ muziejaus)  atrodo lyg prisikėlusi naujam gyvenimui. Čia dabar rado prieglobstį tautodailininkų darbai, o svirnelyje pagaliau mūsų Žemaitijos Anderseno – Stanislovo  Riaubos kūriniai turi savo pastovią vietą .

Norim pasidžiaugti muziejininkų išradingumu-jų edukaciniu projektu „Žemaičių kulinarinis paveldas“. Taigi čia ne tik akis paganai po puikiai tvarkomą Bukantę, bet paragauji, sužinai receptus tokių patiekalų, kuriais nuo senų senovės vaišinosi mūsų protėviai: kastinis, neluptos bulvės, cibulynės, česnakinės, net, atrodo, kanapės. O kur dar tik ką  pagamintas sūris, medus..Visko neišvardinsi, tačiau dabar daug kas žino, kad čia galima atsivežti  svečius  paragauti kulinarinio paveldo. Išvažiavome dėkodami  projekto vadovei Laimutei Arlauskienei už suteiktą kulinarinę pamoką ir skanias vaišes.

Kultūros fakulteto studentai turi daugybę planų - artėja adventinis renginys, reikia aplankyti geriausią Lietuvoje, gal net europinio lygmens atstatytą Klaipėdos dramos teatrą. Ateinantis metai-ir Gerumo, ir Orios senatvės, ir dar,  ...todėl  fakulteto taryba brandina daug gražių idėjų.

Plungės TAU kultūros fakulteto taryba,

Dekanė Danutė Ardavičienė

  • Siųsk draugui el. paštu Siųsk draugui el. paštu
  • Versija spausdinimui Versija spausdinimui
  • Grynasis tekstas Grynasis tekstas

Pamokų laikas

Jaunimo mokyklos skyriaus klasių

PAMOKA PRASIDEDA BAIGIASI
1 8:00 8:45
2 08:55 09:40
3 09:50 10:35
4 10:45 11:30
5 11:40 12:25
pietų pertrauka 12:25 12:45
6 12:45 13:30
7 13:40 14:25

Jaunimo klasių tvarkaraščiai

Gimnazinių klasių

PAMOKA PRASIDEDA BAIGIASI
1 16:10 16:55
2 17:00 17:45
3 17:50 18:35
4 18:40 19:25
5 19:30 20:15
6 20:20 21:05

Gimnazinių klasių tvarkaraščiai: kasdieninių / neakivaizdinių

Facebook