Seminaras apie atsakingą skolinimąsi

Lietuvai atgavus savo nepriklausomybę ir susitvarkius su kertinėmis ekonominėmis problemomis, Lietuvos žmonės atrado naują dalyką: ekonominę laisvę. Toji laisvė leido žmonėms elgtis su savo dabartiniais ir ateities pinigais kaip tik nori: sudaryti sandorius, skolinti ir skolintis, įkeisti turtą… Paskolos netruko tapti reikšminga daugelio žmonių kasdienių finansų dalimi ir net kertine ašimi.

O netrukus atsiradus greito kredito davėjams bei pastariesiems papildžius jau veikiančius ir paskolas siūlančius komercinius bankus bei kredito unijas, greitieji kreditai padarė skolinimą ir skolinimąsi dar svarbesniais nei jie buvo iki tol. Tai buvo precendentų neturinti paslauga, nes dėl jos pirmą kartą istorijoje Lietuvos žmonės galėjo gauti paskolą lengviau nei bet kada iki tol. Komerciniai bankai ir kredito unijos paskolų išdavimas užtrukdavo amžinybę palyginus su vos keliomis minutėms per kurias buvo įmanoma gauti greitąjį kreditą.

Nieko nuostabaus, kad apie milijoną mūsų piliečiu savo kasdienius finansus praturtino greitaisiais kreditais. Bet greitieji kreditai gali ir padėti, ir pakenkti. Kaip ir bet koks instrumentas, todėl viskas priklauso nuo to, kaip juo yra naudojamasi. Kad greitieji kreditai netaptų problemų šaltiniu, bet padėtų jas spręsti, Plungėje yra organizuojamas seminaras apie atsakingą skolinimąsi.

Seminaro metu bus aptarti būdai susirasti pigiausią ar visai nemokamą greitąjį kreditą naudojantis internetiniais paskolų pasiūlymų portalais (pvz. amcredit.lt). Taip pat aptarsime standartinės paskolos sutarties sąlygas bei esminius momentus, kur reikia atkreipti dėmesį prieš padedant parašą ant sutarties.

Seminaro metu jo dalyviai taip pat sužinos apie sąlygas, kurias būti išpildyti norint, kad greitasis kreditas būtų išduotas. Didžiausią dėmesį atkreipsime į tai ar ir kaip yra išduodamos paskolos su bloga kredito istorija bei kas ją įtakoja. Kiekvienas iš mūsų turi savo asmeninę kredito istoriją ir ją įtakoja kasdieniais savo veiksmais, todėl bus labai svarbu apžvelgti atkreipti dėmesį ir į ją įtakojančius veiksmus ir išorinius faktorius.

Galiausiai seminarą uždarysime detaliai palygindami skirtingų kredito davėjų pasiūlymus bei palyginsime greituosius kreditus su standartine Swedbank vartojimo paskola. Tai bus praktiškas užsiėmimas, kuris leis suprasti kokiomis galimybėmis geriausia rinktis vieną ar kitą paskolos rūšį bei vieną ar kitą bendrovę.

Seminaras vyks Plungėje, spalio 25 dieną. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis kontaktuose nurodytu el. paštu.